Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

„Nie ustawajcie w modlitwie” -5 rocznica śmierci Papieża i czas Wielkiej Nocy –  27 marca 2010 r.

Uroczystość z okazji 5 rocznicy śmierci Papieża i Świąt Wielkanocnych odbyła się w Polskiej Szkole im gen.Władysława Andersa w Chicago.

Wszystkich przybyłych na tę uroczystość powitała dyrektor szkoły

Wanda Penar.

Z tej okazji uczniowie z  naszej szkoły przygotowali montaż słowno- muzyczny poświęcony papieżowi. Recytatorzy podkreślili, że Jan Paweł II bardzo kochał Polaków i był dumny z Polski. Wspomnieli o Jego najważniejszym orędziu, które brzmiało: „nie ustawajcie w modlitwie. Módlcie się zawsze”, bo nie samym chlebem żyje człowiek, ale wszelkim słowem, które pochodzi z ust Bożych. Wspomnieniom towarzyszyły piosenki: „Na Ojczyznę spójrz”, „Barka”, „Kie Święty Ociec był mindzy nami”.

Druga część uroczystości związana była z Wielkanocą. Sala była odświętnie udekorowana ,stoły wielkanocne każdej klasy były pięknie przystrojone a na nich : koszyczki z jajkami, święconka, baby wielkanocne, ciasta świąteczne, baranki i kwiaty. Na scenie umieszczone  zostały  barwne dekoracje symbolizujące święta: pisanki, palmy, wiosenne kwiaty.

W głębi sceny znajdował się symboliczny  Grób Pana Jezusa.  Do czasu tamtych wydarzeń przenieśli nas uczniowie z klasy IV A prezentując

inscenizację . Były również wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Całość bardzo  podobała się  społeczności szkolnej.

Program przygotowały: Wiesława Dziedzic, Marta Machnica akompaniował Janusz Pliwko.

Po części artystycznej ksiądz Paweł Komperda poświęcił pokarmy,  które zostały przygotowane przez rodziców. Wszyscy dzielili się święconymi jajkami i degustowali przyniesione potrawy wielkanocne.