Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

15 kwietnia 2013 r. w parafii św. Tekli odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz biskup  Andrzej Wypych udzielił Sakramentu Bierzmowania.

Do sakramentu przystąpili uczniowie klasy VIII .
Młodzież przygotowana była przez katechetę Piotra Nalewajko . Na uroczystość przybyli zaproszeni księża, na czele z proboszczem parafii Gene Dyer, rodzice, świadkowie , dyrekcja, nauczyciele, oraz  zaproszeni goście. Przebieg uroczystości Bierzmowania przygotowała katechetka Maria Słowik.

W homilii bp Andrzej Wypych.przypomniał, że Sakrament Bierzmowania jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej – podczas którego “otrzymacie moc Ducha Św. i zostaniecie naznaczeni na czole znakiem krzyża, staniecie się żywym obrazem Chrystusa i Jego Kościoła. Otrzymacie dary Ducha Świętego dzięki którym staniecie się świątynią Boga, otrzymacie siłę do mężnego jej wyznawania, a krzyżmo święte, którym zostaniecie namaszczeni wyciśnie w was znamię  przynależności do Chrystusa”.

Sam obrzęd bierzmowania odbył się w modlitewnym skupieniu, przy śpiewie i akompaniamencie organów.

Na zakończenie uroczystości były ciepłe słowa podziękowania pani dyrektor Wandy Penar oraz przedstawicieli rodzicow: p.Barbary Dziki,  p.Piotra Batorowicza. Uczniowie wręczyli  kwiaty biskupowi Andrzejowi,, księżom i nauczycielom.