Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

W sobotę 26 pazdziernika 2013 roku w szkole im. Generała Wł. Andersa w Chicago odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.

Wszystkie pierwszaki w odświętnych strojach przybyli do szkoły.

Do pięknie udekorowanej sali weszły dwie klasy z wychowawczyniami.  Uczniowie mieli na głowach niebieskie czapeczki, a w rękach trzymali czerwone maki symbol naszej szkoły.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor Wanda Penar powitała wszystkich zebranych.

Następnie pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny – były piosenki i wierszyki. Po cześci artystycznej nastapiła część oficjalna.

Przy sztandarze dzieci z przejęciem powtarzały tekst ślubowania czytany przez wychowawczynię klasy I a Marie Ciastoń.

Po ślubowaniu każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia klasy pierwszej przez panią dyrektor ogromnym ołówkiem.

Dzieci otrzymaly rownież dyplomy i pamiątkowe książeczki. Był to niezwykły moment dla uczniów, rodziców i wychowawców.

Pierwszoklasiści stali sie stuprocentowymi uczniami naszej wspaniałej szkoly im. Generała Wł. Andersa.

Myślę, że uczniowie z dumą i powagą zasiadają teraz w szkolnych ławkach, a ten dzień ważny dla nich długo pozostanie w Ich pamięci.

 

Podsumowaniem uroczystości był poczęstunek dla dzieci i  rodziców.

 

 

Agata Wodziński

wychowawczyni klasy I b

 

19 pazdziernika 2013r. obchodziliśmy, jak corocznie w naszej szkole, Dzień Patrona Szkoły i Dzień Nauczyciela. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości.  Podczas tej uroczystości pani dyrektor  Wanda Penar złożyła gratulacje naszym  odznaczonym nauczycielkom: p. Barbarze Kubik, p.Brygidzie Urban i p.Agacie Wodzińskiej. Przedstawiciele rodziców  również złożyli paniom gratulacje i wręczyli kwiaty. Z okazji Dnia Nauczyciela  uczniowie z  klas: IIa, IIIa, Va wystąpili z programem dla nauczycieli. Część artystyczną przygotowały panie: Anna Andrzejczak i Maria Kobylarczyk.

 

 

Uczniowie klasy VIIIb oraz dzieci z zespołu teatralnego uświetnili uroczystość wykonaniem montażu słowno-muzycznego poświęconego osobie Patrona Szkoły.Przykład, jaki dał swoim życiem i niezłomną postawą generał Władysław Anders, jest dla całej społeczności szkolnej zobowiązaniem, aby bohaterskie czyny, odważne poglądy i wielki patriotyzm przekazać młodym pokoleniom. Pamięć bohaterstwa i patriotyzmu Generała codziennie przypomina o tym, czym jest powinność Polaka wobec Ojczyzny. Program przygotowała Wiesława Dziedzic a akompaniował p.Janusz Pliwko.

Po programach artystycznych ksiądz Artur Marat odprawił mszę św. w intencji nauczycieli.Na zakończenie uroczystości pani dyrektor zaprosiła wszystkich na poczestunek.

 

Image (52)

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się 14 września 2013r. Mszę św. Odprawił ks.Artur Marat, który w homilii powiedział” Pokój ludzki jest pełen obaw, że coś tracimy, radośc krótkotrwała.  Ale jest pokój Chrystusowy, który daje radość i spokój serca – i tego wam życzę.” Po mszy św.ksiądz Artur udzielił wszystkim błogosławieństwa, poświęcił podręczniki i przybory szkolne.