Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

Co roku przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy  obraz Świąt.

Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz przygotowali dla rodziców, nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości – Jasełka. Tegoroczne widowisko odbyło się 15 grudnia 2013r.w sali gimnastycznej naszej szkoły.Pastorałki zaprezentowane przez dzieci przedszkolne, z oddziału zerowego oraz klas pierwszych wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.

Na scenie jak co roku pojawili się aniołowie, pastuszkowie, królowie, Maryja z Dzieciątkiem i Józef. Pyszałkowaty Herod został srogo ukarany przez Diabła i Śmierć, a pokorni Pastuszkowie wraz z wiernymi Królami, mogli bez trudu dotrzeć do stajenki. Nad całością czuwała Wiesława Dziedzic a oprawę muzyczną przedstawienia przygotował p. Janusz Pliwko.

Po części artystycznej Pani dyrektor Wanda Penar podziękowała artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek. Pani dyrektor nie zapomniała także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierowała do zaproszonych gości, rodziców  i oczywiście uczniów z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Image (10)