Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

We wtorkowy wieczór 24 lutego 2015 r. przybył do naszej parafii JE ks. Bp  Andrzej Wypych by przewodniczyć uroczystej liturgii Bierzmowania młodzieży klas ósmych. Najpierw spotkał się na obiedzie z p.dyrektor i nauczycielami a o godz. 18.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, którą wraz ks. Biskupem koncelebrowali: ks. Proboszcz Gene Dyer, ks. Rafał Ziajka oraz asystent biskupa ks. Łukasz Pyka. Komentarz przed mszą odczytała katechetka Anna Franczyk, która przygotowywała młodzież do Bierzmowania. W imieniu zgromadzonych w kościele rodziców Dostojnego Gościa powitali i zwrócili sie z prośbą o udzielenie Sakramentu Bierzmowania  państwo Joanna i Janusz Ślusarczyk. W pełnej ciepła i serdeczności homilii ks. Biskup Andrzej zwrócił się do młodzieży z zaproszeniem do jeszcze większej przyjaźni z Bogiem, zaangażowania w życie kościoła i  do odważnego świadectwa wiary. Po kazaniu miał miejsce wyczekiwany moment przyjęcia przez kandydatów sakramentu Bierzmowania. Każdy z nich wraz ze swym świadkiem odważnie podchodził do ks. Biskupa, by przyjąć Dary Ducha św. Na zakończenie liturgii głos zabrała p. dyrektor Wanda Penar, która podziękowała  ks. Biskupowi oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym za przygotowanie do przyjęcia Sakramentu oraz przedstawiciele młodzieży: Nicolle Juszczyk i Jakub Wasilik którzy w swoich słowach zapewnili o szczerym pragnieniu życia wiarą jako dojrzali chrześcijanie. Dorota Dąbrowska i Eugeniusz Bobowik przedstawiciele rodziców, również skierowali słowa  podziękowania ks. Biskupowi wręczając bukiet kwiatów. Na zakończenie uroczystości p. katechetka wręczyła wszystkim dyplomy i pamiątki Sakramentu Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem uświetnili przebieg tej wspaniałej uroczystości. A nowo bierzmowanym życzymy, aby byli świadkami wiary w Jezusa Chrystusa

 

Jednym z ważniejszych i szczególnych wydarzeń  w szkole jest przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet braci uczniowskiej. Właśnie 25 pazdziernika 2014 r. w obecności nauczycieli i rodzicow , 23 “pierwszaków “ ślubowało na sztandar szkoły. Uroczystość rozpoczęła  się występem artystycznym  pierwszaków przygotowanym przez wychowawczynię p. Agatę Wodziński. Uczniowie przyrzekali uczyć się pilnie. Ślubowali być dobrymi kolegami i koleżankami. Obiecali rodzicom i nauczycielom sprawiać radość swoją nauką i zachowaniem.  W dowód tak ważnego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał  pamiątkowy  Dyplom i książkę.Nierozłącznym ceremoniałem ślubowania jest akt pasowania uczniów tradycyjnym drewnianym ołówkiem. Ceremonii pasowania uczniów dokonała pani dyrektor  Wanda Penar.

W imieniu Dyrekcji, nauczycieli I starszych kolegów, życzymy najmłodszym uczniom, dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.