Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

28 marca odbyła się w naszej szkole tradycyjna Święconka. Już wcześniej zostały powierzone klasom konkretne zadania. Pachnące szyneczki, kiełbasy, faszerowane jaja, sałatki, chrzan, dorodne baby i mazurki były smakołykami na stołach. Wiosenno- wielkanocne  dekoracje ubarwiały całość.

W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie kl.II pod kierunkiem p. Marii Ciastoń, którzy przedstawili program o tematyce wiosenno-świątecznej. Następnie p.dyrektor Wanda Penar przedstawiła uczniów którzy brali udział w konkursach międzyszkolnych.

W konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę J.Matejki wyróżnienia otrzymali: Michał Godzic, Kacper Golaszewski, Faustyna Turek.

W konkursie jubileuszowym organizowanym przez Szkołę M.Kopernika wyróżnienia otrzymali:Katherine Budzik, Anna Kobylarczyk, Kacper Rak, Julia Matuszek.

W konkursie piosenki organizowanym przez Szkołę E.Plater wyróżnienie otrzymała Sylwia Pasieka a akompaniowała jej Emilia Pasieka.

W konkursie o K.Pułaskim I miejsce – Kacper Drąg, II miejsce – Julia Rywak, wyróżnienia otrzymali: Marcin Nieradka i Maciej Nieradka.

Po prezentacji uczniów wszystkie pokarmy poświęcił ksiądz Paweł Wróbel – Salwatorianin, który przyleciał z Polski, z Lublina a obecnie przebywa w Merrilville. Pani dyrektpr życzyła wszystkim radosnych, spokojnych, rodzinnych Świąt.