Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

Sztandar szkoły Sztandar szkoły

„BĘDZIEMY STRZEGLI JEGO HONORU”

11 października 2008 roku przeżywaliśmy niezwykłą uroczystośc poświęcenia i przekazania sztandaru.Na to wyjątkowe święto szkoły przybyli znakomici goście:

Anna Maria Anders Costa – córka gen. Wł.Andersa patrona naszej szkoły, Zygmunt Matynia-Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej, Frank J.Spula-Prezes Związku Narodowego Polskiego, Teresa N.Abick-Wiceprezeska Związku Narodowego Polskiego i wielu dostojnych gości.

W kościele zebrała się młodzież szkoły, grono pedagogiczne, rodzice i zaproszeni goście. Msza św. została odprawiona przez księdza Roberta Pajora, który dokonał poświęcenia sztandaru. Po mszy świętej nastąpiło pożegnanie starego sztandaru szkoły i przekazanie nowego sztandaru szkole.

W imieniu wszystkich fundatorów sztandaru, prezes Komitetu Rodzicielskiego Zbigniew Chwieralski wręczył sztandar dyrektor szkoły pani Wandzie Penar.

Pani dyrektor odbierając sztandar ucałowała jego brzeg i powiedziała:

”Przyjmując sztandar wyrażam serdeczne podziękowanie za tak cenny dar. Pragnę zapewnic, że jest on symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły”

Następnie pani dyrektor prezentowała nowy sztandar szkoły.

Prawa strona sztandaru jest w barwach biało-czerwonych z naniesionym godłem państwowym i napisem “BÓG HONOR OJCZYZNA NAUKA”.

Na lewej stronie na zielonym tle widnieje popiersie Gen. Władysława Andersa oraz napis z nazwą i imieniem szkoły. W rogach tej strony znajdują się czerwone maki.

Następnie pani dyrektor Wanda Penar przekazała go w ręce młodzieży mówiąc:

”Przekazuję sztandar w Wasze ręce. Czcijcie go i strzeżcie jego honoru. Niech będzie dla Was tym, co jest najlepsze, co godne naśladowania”.

A sztandarowy pocztu powiedział:

”Będziemy strzegli jego honoru”.

Po ceremonii przekazania sztandaru nastąpiło ślubowanie uczniów na sztandar szkoły. Na zakończenie dzieci z biało-czerwonymi chorągiewkami w ręku rozpoczęły piękną recytację wierszy i śpiewały pieśni.