Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej, którą celebrował ks.Adam Styc. Uczniowie wzięli udział w oprawie mszy świętej czytania, modlitwę wiernych, śpiewy a podczas udzielania Komunii św. p.Witek i Sebastian Szymański wykonali “Panis Angelicus”. Po zakończeniu mszy św. uczniowie kl.III LO przekazali sztandar szkoły uczniom kl.II LO. Następnie Pani dyrektor Wanda Penar wygłosiła przemówienie, podkreślając duży wkład pracy całej Kadry Pedagogicznej, Komitetu Rodzicielskiego, uczniów oraz rodziców.Po wystąpieniu p. dyrektor dzieci z kl. “0” otrzymały nagrody książkowe . Uczniowie od kl.I do VI wraz z nauczycielami i rodzicami udali się do budynku szkolnego na rozdanie świadectw.

Największa uwaga dalszej uroczystości oraz aplauz skierowane były oczywiście w stronę klasy III LO, opuszczającej mury naszej szkoły . To właśnie dla nich przyjaciele z klasy II LO przygotowali kilka słów na pożegnanie i czerwone róże. Również uczniowie klasy VIII ukończyli           pierwszy etap nauki . Koledzy z klas siódmych złożyli im gratulacje iżyczyli powodzenia w Liceum. Wszyscy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły i otrzymali pamiątkowe książki.Słowa podziękowania wygłosili przedstawiciele rodziców : p. Piotr Batorowicz i p.Bernadetta Wyciszkiewicz . Uroczystość była bardzo wzruszająca a na pewno wszystkim zakręciła się łezka w oku po wystąpieniu absolwentki Liceum Natalii Strycharski, która podzieliła sie swoją refleksją o uczęszczaniu do szkoły.

Na zakończenie p.dyrektor Wanda Penar życzyła wszystkim udanych wakacji, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do naszej szkoły w nowym roku szkolnym.

Upragnionych wakacji nadszedł czas!

Życząc udanych życiowych wyborów, „szerokich dróg”, „wysokich lotów”, pomyślności i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów, dedykujemy Wam drodzy absolwenci  poniższy tekst Leopolda Staffa pt. Most ku pamięci.

Nie wierzyłem

Stojąc nad brzegiem rzeki,

Która była szeroka i rwista,

Że przejdę ten most,
Spleciony z cienkiej, kruchej trzciny

Powiązanej łykiem.

Szedłem lekko jak motyl

I ciężko jak słoń,

Szedłem pewnie jak tancerz

I chwiejnie jak ślepiec.

Nie wierzyłem, że przejdę ten most,

I gdy stoję już na drugim brzegu,

Nie wierzę, że go przeszedłem.

 

W niedzielne popołudnie uczniowie kl.III LO z wychowawczynią p. M. Harris uczestniczyli w ostatnim klasowym spotkaniu na statku. Młodzieży towarzyszyli również rodzice. Po dobrym posiłku wszyscy udali się na pokład statku żeby podziwiać Chicago. Myślę, że ten rejs będą miło wspominać.

 

Na uroczystość z okazji Dnia mamy i taty przybyło wielu rodziców, a w szczególności mamusie. Był również jeden tatuś. Dzieci przygotowały część artystyczną. Były wiersze, życzenia i kwiaty oraz tradycyjne “Sto lat”. Następnie dzieci zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek.

 

7 maja 2016r. odbył się bankiet z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na którym zostali wyróżnieni laureaci konkursu plastycznego i literackiego dotyczącego Konstytucji 3 Maja. Zwycięzcą konkursu literackiego został Mikołaj Łakomy z kl.VII b, a w konkursie plastycznym III miejsce zajęła Iza Tomaszkiewicz z kl. IV a. Uczniowie otrzymali gratulacje, nagrody i dyplomy. Wyróżnienie otrzymał również Tomasz Lechowski z kl.VII b. Na uroczystości obecna była p. Dyrektor, wych. Kl.VIIb oraz rodzice naszych laureatów.

W dniu 23 kwietnia 2016r. dwie drużyny z klasy VIIa oraz dwie drużyny z kl.VIIb wzięły udział w międzyklasowym konkursie historycznym.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się niemałą wiedzą na temat kształtowania się państwa polskiego – legend, 1050. rocznicy chrztu Polski. Drugi temat: Kazimierz Pułaski – bohater dwóch narodów, trzeci chyba najtrudniejszy dla naszych uczniów: ” Żołnierze wyklęci”.
Komisję konkursową stanowili: p.Dariusz Olszewski oraz p.Anna Franczyk
Pierwsze miejsce przypadło drużynie z kl. VIIa w składzie: Julia Rywak, Patrycja Malik i Szymon Chryczyk, drugie miejsce zajęła grupa z kl.VII b w składzie Olivia Łakomy, Carolina Sikora, Adrian Rafalo, trzecie miejsce zajęła grupa z kl.VII b w składzie: Amelia Wilk, Marta Przybylska i Mikołaj Łakomy a czwarte zajęła grupa z VII a w składzie: Gabriela Konopka, Natalia Rak, Faustyna Turek. Zespoły wspierane były przez kolegów ze swoich klas. Konkurs przygotowały: wych.kl. VIIa – Jadwiga Cisowska oraz wych.Kl. VII b – Wiesława Dziedzic

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z testem wiedzy o Geografii Polski.

W tym roku szkolnym 12 uczniów Liceum zdawało egzamin maturalny i kończą naukę w naszej szkole.

Sto Lat Pani dyrektor!