Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

15 kwietnia 2013 r. w parafii św. Tekli odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz biskup  Andrzej Wypych udzielił Sakramentu Bierzmowania.

Do sakramentu przystąpili uczniowie klasy VIII .
Młodzież przygotowana była przez katechetę Piotra Nalewajko . Na uroczystość przybyli zaproszeni księża, na czele z proboszczem parafii Gene Dyer, rodzice, świadkowie , dyrekcja, nauczyciele, oraz  zaproszeni goście. Przebieg uroczystości Bierzmowania przygotowała katechetka Maria Słowik.

W homilii bp Andrzej Wypych.przypomniał, że Sakrament Bierzmowania jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej – podczas którego “otrzymacie moc Ducha Św. i zostaniecie naznaczeni na czole znakiem krzyża, staniecie się żywym obrazem Chrystusa i Jego Kościoła. Otrzymacie dary Ducha Świętego dzięki którym staniecie się świątynią Boga, otrzymacie siłę do mężnego jej wyznawania, a krzyżmo święte, którym zostaniecie namaszczeni wyciśnie w was znamię  przynależności do Chrystusa”.

Sam obrzęd bierzmowania odbył się w modlitewnym skupieniu, przy śpiewie i akompaniamencie organów.

Na zakończenie uroczystości były ciepłe słowa podziękowania pani dyrektor Wandy Penar oraz przedstawicieli rodzicow: p.Barbary Dziki,  p.Piotra Batorowicza. Uczniowie wręczyli  kwiaty biskupowi Andrzejowi,, księżom i nauczycielom.

 

 

 

W sobotę 18 maja 2013r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego  2012/2013.O godz. 10:00 wszyscy uczniowie,rodzice ,nauczyciele uczestniczyli we mszy św. którą odprawił ksiadz Wojciech Marat

a po niej odbyła się część oficjalna, którą poprowadziły panie: Anna Jaszczyk i Beata Pretorius.

Dyrektor szkoły  Wanda Penar podziękowała uczniom i nauczycielom za bardzo pracowity jubileuszowy rok, za udział w konkursach szkolnych. Podziękowała rodzicom za dopilnowanie, aby ich dzieci uczęszczały w soboty do polskiej szkoły i za współpracę ze szkołą.Wyraziła równiez słowa podziękowania za współpracę  ks.proboszczowi Gene Dyer i ks. Wojciechowi za duchową opiekę.

Podczas uroczystości pożegnano absolwentów klasy III liceum i klasy ósmej.

Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy oraz książki.

Młodsi przedstawiciele społeczności szkolnej klasa “0” jak również klasa VIIII w tym roku poraz pierwszy wystąpiły w barwnych togach  co  podkreślało rangę uroczystości.

Wszystkie nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce oraz nagrody wręczyli wychowawcy w swoich klasach po uroczystości. Po części oficjalnej  odbyła się część artystyczna w wykonaniu maturzystów i uczniów klasy VIII.

Image (42)
Image (2).tif

Image (42)
Image (2).tif

Doc36-page-001

Doc36-page-002

Final konkursu  wiedzy o generale Wladyslawie Andersie-page-001

Doc32-page-001

Doc33-page-001

Doc33-page-002

Doc31-page-001

Doc31-page-002

Book2-page-001

jubileusz35-page-001