Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

Dzień Patrona i “Andersiki” dla nauczycieli

                                      “Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać”

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest  świętem oświaty. Ten dzień, to nie tylko święto nauczycieli, ale także pracowników szkoły  i uczniów.

    Tradycyjnie w pazdzierniku w Polskiej Szkole im. Gen.Wł.Andersa celebrujemy to święto z Dniem  Patrona . Po uroczystej mszy.św., którą odprawił ks.Adam Styc uczestniczyli uczniowie, nauczyciele , rodzice i zaproszeni  goście. Po niej rozpoczęła się część artystyczna  przygotowana przez uczniów klas : VII a i       I LO pod przewodnictwem p.Jadwigi Cisowskiej i p. Sylwii Babińskiej. Wyjątkowy nastrój towarzyszył tym obchodom ze względu na przypadające w tym roku 25-lecie pracy dyrektora szkoły p. Wandy Penar.  Pierwsza część uroczystości  była poświęcona naszemu  Patronowi a po niej artyści złożyli życzenia i wręczyli nagrody “Andersiki” p. dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom szkoły,  którzy w ocenie społeczności uczniowskiej wyróżnili się swoistym poczuciem humoru, konsekwencją, otwartym i sprawiedliwym podejściem do dzieci.

Dla naszej Jubilatki były specjalne życzenia, kwiaty i gratulacje od uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli Komitetu Rodzicielskiego : p.Andrzeja Lewczuka, Agnieszki Piot i Małgorzaty Sobkow.

Po części artystycznej nauczyciele, goście zaproszeni i rodzice udali się na wspólny poczęstunek.

Wiesława Dziedzic