Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

 

Pasowanie Pierwszoklasistow w szkole

 

 

 

im. Gen. Wl. Andersa

 

 

 

 

 

Już po raz kolejny w szkole im. Gen. Wł. Andersa dnia 22 pazdziernika 2011 roku odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. W przepięknie udekorowanej sali zebrali sie: pani dyrektor Wanda Penar, rodzice, komitet rodzicielski, nauczyciele, starsi koledzy oraz ogromnie przejęta grupa 35-ciu uczniów z klasy pierwszej. Wszyscy pierwszoklasisci prezentowali sie przepięknie, ubrani na biało-granatowo, w czapkach na głowach  i z makami w rękach-symbolem naszej szkoły. Bardzo przejęte były też wychowawczynie Maria Ciaston i Agata Wodzinski, które przez kilka tygodni pracowały, aby uroczystość wypadła okazale i podniośle. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły przez uczniów klas licealnych i odśpiewaniu hymnu “Jeszcze Polska nie zginęła” pani dyrektor powitała wszystkich zebranych. Następnie zobaczyliśmy program artystyczny przedstawiony przez uczniów klas pierwszych, uczennice klasy VIIIb a przygotowany  przez Marię Ciastoń. Były wiersze i piosenki: „ Kto ty jesteś? Powiewa flaga, Dostał Jacek elementarz oraz Nasza klasa. Po programie uczniowie klas pierwszych z przejęciem przyrzekali być obowiązkowymi  uczniami, szanować nauczycieli, pamietać o swoim polskim pochodzeniu i pielęgnować  polskie tradycje. Dyrektor  szkoły olbrzymim ołówkiem dokonała aktu pasowania wypowiadajac słowa : Pasuje cię na ucznia szkoły im. Gen. Wł. Andersa, a dzieci przyklejały swoje nazwiska przy treści ślubowania.Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez komitet rodzicielski. Kończąc uroczystość  wychowawczyni Agata Wodziński skierowała kilka słów do dzieci. “Pierwszaki: gratulujemy i życzymy wam wszystkiego najlepszego. Na pewno ten dzień pozostanie w waszej pamięci na całe życie. Pamiętajcie o  swoim polskim pochodzeniu i zawsze bądzcie dumni że jesteście Polakami. Nich słowa złożonej przysięgi towarzyszą wam przez wszystkie lata nauki.” Pierwszoklasiści, dziękując pani dyrektor Wandzie Penar za uczynienie ich stu procentowymi uczniami naszej wspaniałej szkoły im. Gen. Wł. Andersa wręczyli kwiaty. Myślę, że uczniowie z dumą i powagą  zasiadają teraz w szkolnych ławkach a ten dzień ważny dla nich na długo pozostanie w ich pamięci. Podsumowaniem uroczystości był poczęstunek dla dzieci i rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tej wspaniałej szkolnej uroczystości, a szczególnie rodzicom klas pierwszych.

 

-Agata Wodzinski

 

 

. „A za chwilę nad książką

Pochylimy znów głowy…

Bo już słońce przez okno

Świeci blaskiem wrześniowym…”.

   Przemówienie pani dyrektor  Wandy Penar rozpoczęło inaugurację roku szkolnego 2011/2012. Szczególnie ciepło i serdecznie zostali powitani najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki.. Rodzice, uczniowie usłyszeli wiele życzliwych słów, ale i dowiedzieli się, że rozpoczynający się rok szkolny będzie rokiem zmian i nowości – zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

I chociaż „znów popłyną dni pracowite nad książką szkolną i zeszytem…” wierzymy, że to będzie dobry rok, w którym nikomu nie zabraknie ani zapału, ani pasji… Powodzenia!