Oficjalna strona szkoły im. Generała Władysława Andersa w Chicago
  • facebook

11 pażdziernika 2008 r. podczas uroczystej mszy świętej celebrowanej przez ks. Roberta Pajora został poświęcony nowy sztandar Polskiej Szkoły im. Gen. Władysława Andersa.

8 listopada 2008 z okazji 90 rocznicy odzyskania Niepodległości, II klasa liceum zaprezentowała krótki montaż poetycko-muzyczny, na który składały się utwory polskich poetów i Pieśni Legionowe. Montaż został zaprezentowany uczniom od klasy 5 do III licealnej. Wychowawczyni klasy p. Marta Machnica rozpoczęła krótkim wprowadzeniem, w którym przedstawiła młodzieży historię Polski po rozbiorach i okoliczności, które pozwoliły odzyskać niepodległość kraju. Położyła nacisk na historię dzieci we Wrześni i rolę jaką odegrała “Rota” M. Konopnickiej.

Później nastąpił występ uczniów przyjęty przez koleżanki i kolegów bardzo serdecznie i ciepło. Kto umiał i chciał, wspierał występujących w śpiewaniu Pieśni Legionowych. Oprawę muzyczną przygotował i grał na instrumencie szkolny akompaniator p. Janusz Pliwko.

Podsumowując występ, należy powiedzieć, że pamięć o ważnych dla Polski wydarzeniach jest w szkole kultywowana i bardzo dobrze odbierana przez młodzież.